دستگاه پرس

نحوه تمیز کردن دستگاه پرس حرارتی (چاپ سابلیمیشن)

نحوه تمیز کردن دستگاه پرس حرارتی

دستگاه پرس حرارتی از انواع دستگاه‌های چاپ پرکاربرد است که برای چاپ حرارتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این دستگاه‌ها عملیات چاپ با استفاده از جوهر سابلیمیشن و کاغذ سابلیمیشن صورت می‌گیرد و هرگونه تصویر رنگی بر روی انواع سطوح و محصولات مختلف منتقل می‌شود. حال برای جلوگیری از آسیب به دستگاه و افزایش طول عمر آن، باید به نگهداری از دستگاه توجه کرده و در بازه‌های زمانی مختلف برای تمیز کردن و نظافت آن اقدام کرد. در ادامه مطلب با دستگاه‌های پرس حرارتی بیشتر آشنا شده و به نحوه تمیز کردن آن اشاره خواهیم داشت.

آشنایی با دستگاه پرس حرارتی

همانطور که اشاره کردیم دستگاه پرس حرارتی سابلیمیشن، از انواع دستگاه‌های چاپ است که میتواند انواع تصاویر رنگی را با کیفیت بالا بر روی سطوح و لوازم مختلف منتقل نماید. در واقع با استفاده از این دستگاه‌ها امکان چاپ بر روی انواع لباس و پارچه، کلاه، پتو، لیوان، سرامیک و غیره وجود دارد. برخی از این دستگاه‌ها به صورت چند کاره طراحی می‌شوند که با تعویض قالب در آنها امکان چاپ روی سطوح مختلف فراهم می‌شود. بر روی این دستگاه‌ها یک صفحه نمایش دیجیتال هم وجود دارد که از طریق آن میتوان برای تنظیم دما و زمان چاپ اقدام کرد. همچنین دستگاه پرس حرارتی سابلیمیشن دارای سنسور حرارت است که با آن میتوان میزان حرارت صفحه را کنترل کرد.

بهترین دستگاه پرس حرارتی سابلیمیشن چه دستگاهی است؟

دستگاه‌های پرس حرارتی در انواع مختلفی در بازار موجود هستند و توسط برندهای متفاوتی تولید و عرضه می‌شوند. از میان دستگاه‌های مختلف، بهترین دستگاه پرس حرارتی دستگاهی است که از المنت‌های حرارتی مقاوم با طول عمر بالا برخوردار باشد. این المنت‌ها باید بتوانند حرارت را به طور کاملا یکنواخت در سینی حرارتی خود ایجاد نمایند. از طرفی بهترین دستگاه‌های پرس حرارتی از بدنه سبک برخوردار هستند و بدنه‌شان نسبت به حرارت عایق می‌باشد. از دیگر ویژگی‌های این دستگاه‌ها میتوان به سیستم شمارشگر چاپ، کلید اضطراری و حافظه اشاره کرد. شما میتوانید بهترین دستگاه چاپ حرارتی سابلیمیشن را از شرکت شالچیان خریداری نمایید و پروسه چاپ را به آسانی انجام دهید.

مزایای استفاده از دستگاه پرس حرارتی

 

مزایای استفاده از دستگاه پرس حرارتی

 

مهمترین مزایای استفاده از دستگاه پرس حرارتی سابلیمیشن برای چاپ، عبارت است از:

 • راه‌اندازی این دستگاه‌ها بسیار ساده است و نیاز به حداقل دانش و مهارت فنی دارند.
 • این دستگاه‌ها در مدل‌ها و اندازه‌های مختلفی موجود هستند. با این حال اغلب آنها نیاز به فضای محدودی دارند و میتوان آنها را در یک گوشه اتاق قرار داده و به راحتی از آنها استفاده کرد.
 • عملیات چاپ به وسیله دستگاه پرس حرارتی با کیفیت انجام می‌شود. به طوری که چاپ این دستگاه در مقایسه با چاپ اسکرین، بسیار تمیزتر و بهتر است. در دستگاه پرس حرارتی هیچگونه پاشیدگی جوهر وجود ندارد و میتوان طرح را با کیفیت بالایی بر روی تیشرت یا لوازم دیگر چاپ کرد.
 • با این دستگاه‌ها امکان چاپ تصاویر پیچیده با چندین رنگ را به خوبی فراهم است.
 • دستگاه پرس حرارتی برای کسب و کارهای کوچک بسیار مقرون به صرفه و کاربردی است و میتوان از آن برای چاپ بر روی تعداد کمی از پوشاک استفاده کرد.
 • قیمت دستگاه پرس حرارتی مناسب و مقرون به صرفه بوده و با بودجه پایین نیز میتوان اقدام به خرید آن کرد.

دستگاه پرس حرارتی چه معایبی دارد؟

در کنار مزایای زیادی که دستگاه پرس حرارتی دارد، چندین عیب و محدودیت هم برای آن وجود دارد که در اینجا به آنها اشاره می‌کنیم:

 • همانطور که اشاره کردیم این دستگاه برای مصارف کوچک و محدود مناسب است و برای چاپ با تعداد بالا مناسب نمی‌باشد.
 • با این دستگاه چاپ بر روی تیشرت‌های روشن خیلی بهتر از تیشرت‌های تیره صورت می‌گیرد.
 • موارد چاپ شده بر روی پارچه و لباس، قابل اتو کشیدن نمی‌باشند.
 • ممکن است چاپ چندین لایه و رنگ، کمی احساس سنگینی بر روی لباس ایجاد نماید.

چرا دستگاه پرس حرارتی نیاز به نظافت دارد؟

 

چرا دستگاه پرس حرارتی نیاز به نظافت دارد؟

 

برای اینکه بتوانید از عملکرد بالای دستگاه پرس حرارتی به خوبی بهره‌مند شوید، باید به نحوه نگهداری صحیح از دستگاه و همچنین نظافت آن توجه داشته باشید. نظافت دستگاه‌ پرس حرارتی میتواند سبب چاپ با کیفیت بالا و همچنین افزایش طول عمر دستگاه شود. برای همین در صورتی که دستگاه به هر دلیلی کثیف شده باشد و نیاز به تمیزکاری داشته باشد، باید برای این کار خیلی سریع اقدام کرد.

از جمله عواملی که سبب کثیفی دستگاه پرس حرارتی سابلیمیشن می‌شود، باید به باقی ماندن چسب، متریال و یا جوهر در دستگاه اشاره کرد. باقی ماندن این مواد علاوه بر کثیفی، سبب ظاهر نامناسب دستگاه می‌شود و بر روی کیفیت چاپ تاثیر نامطلوب می‌گذارد. از این رو اگر در هر زمانی با یکی از این نشانه‌ها بر روی دستگاه مواجه شدید، بهتر است به سرعت به رفع آلودگی‌ها و کثیفی‌های موجود بپردازید. هر چقدر این آلودگی‌ها دیرتر برطرف شوند، پاک کردن آنها دشوارتر می‌شود. برای همین با صرف کمی وقت میتوانید دستگاه را به خوبی تمیز کنید و به افزایش کارایی آن کمک نمایید.

مراحل تمیز کردن دستگاه پرس حرارتی سابلیمیشن

اگر در حین چاپ متوجه ریختن جوهر سابلیمیشن بر روی صفحه و یا پشت و رو بودن کاغذ سابلیمیشن در دستگاه شدید، باید خیلی سریع نسبت به تمیز کردن دستگاه اقدام کنید و سپس به سراغ چاپ بعدی بروید. برای تمیز کردن دستگاه پرس حرارتی باید از محلول پاک کننده مناسب، یک پارچه تنظیف و یا پارچه معمولی استفاده کنید. نظافت این دستگاه‌ها بسیار راحت است و تنها نیاز به صرف کمی وقت و دقت دارد. برای تمیز کردن دستگاه مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در ابتدا دستگاه پرس حرارتی سابلیمیشن را خاموش کنید و اجازه دهید تا به خوبی خنک شود. چرا که در زمان داغ بودن دستگاه نمیتوانید به برخی از اجزای آن دست بزنید. پس بعد از سرد شدن دستگاه نظافت آن را شروع کنید تا تمیزکاری دستگاه خیلی سریعتر و راحت‌تر صورت بگیرد.
 2. دستمال تمیز را بردارید و کمی محلول پاک کننده بر روی آن بزنید.
 3. دستمال آغشته به محلول پاک کننده را به آرامی روی سطح صفحه دستگاه هیت پرس بکشید و هرگونه کثیفی و آلودگی را از روی آن پاک کنید. در این مرحله باید اغلب آلودگی‌های موجود در دستگاه پاک شوند. حال اگر هنوز بخش‌هایی از دستگاه کثیف است، میتوانید اقدامات دیگری نیز انجام دهید.
 4. درجه دمای دستگاه را بالا ببرید و با استفاده از یک دستکش نسوز شروع به پاک کردن دستگاه کنید.
 5. کمی از محلول پاک کننده را روی پارچه بریزید و صفحات فلزی دستگاه را با آن تمیز نمایید. با این کار میتوانید کلیه آلودگی‌های باقی مانده بر روی سطح دستگاه را پاک کنید.
 6. در مرحله پایانی یک لباس قدیمی را روی صفحه دستگاه قرار دهید و عمل چاپ را روی آن انجام دهید. با این کار کلیه ذرات چسبیده بر روی دستگاه از آن جدا می‌شوند و رطوبت باقی مانده از محلول پاک کننده نیز از بین می‌رود. در این زمان دستگاه آماده بوده و میتوانید برای چاپ بر روی سطح مورد نظر خود از آن استفاده نمایید.

دستگاه پرس حرارتی سابلیمیشن برای چه افرادی مناسب‌تر است؟

 

دستگاه پرس حرارتی سابلیمیشن برای چه افرادی مناسب‌تر است؟

 

اگر در خرید دستگاه پرس حرارتی چاپ سابلیمیشن تردید دارید، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • مناسب برای چاپ تعداد کم: این دستگاه اجازه چاپ بر روی چند تیشرت به طور همزمان را نمی‌دهد و امکان چاپ در تعداد زیاد در آن وجود ندارد. پس دستگاه پرس حرارتی برای چاپ بر روی تعداد کمی از محصولات مناسب و کاربردی است.
 • چاپ بر روی پوشاک سفارشی یا شخصی: با استفاده از بهترین دستگاه پرس حرارتی میتوان بر روی هر لباسی به چاپ طرح و تصاویر مورد نظر پرداخت.
 • چاپ آسان و مناسب: افرادی که نیاز به دستگاه ساده‌ای برای چاپ دارند، دستگاه پرس حرارتی سابلیمیشن گزینه خوبی برایشان است. کار با این دستگاه‌ها بسیار راحت است و ظرف مدت کوتاهی میتوان طرح را بر روی سطح مورد نظر چاپ کرد.
 • چاپ بر روی سطوح مختلف: همانطور که اشاره کردیم دستگاه پرس حرارتی نه تنها برای چاپ بر روی پارچه و لباس قابل استفاده است، بلکه از طریق آن میتوان چاپ بر روی سطوح مختلف چون لیوان و سرامیک را به راحتی انجام داد. برای چاپ بر روی لایه‌های سخت چاپی، پالت‌هایی وجود دارد که این کار را به خوبی انجام می‌دهند.
 • چاپ طرح‌های سفارشی: با دستگاه پرس حرارتی میتوان درآمدزایی زیادی کرده و به چاپ طرح‌های سفارشی پرداخت.

خرید بهترین دستگاه پرس حرارتی سابلیمیشن

برای خرید دستگاه پرس حرارتی میتوانید از شرکت شالچیان اقدام کنید و یک دستگاه باکیفیت و مناسب را با قیمت خوب خریداری نمایید. شرکت شالچیان از چندین کارشناس فروش ماهر و باتجربه برخوردار است که در انتخاب و خرید دستگاه پرس حرارتی چاپ سابلیمیشن به شما مشاوره و راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌نمایند. جهت خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های شرکت تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

دستگاه‌های پرس حرارتی همچون هر دستگاه دیگری نیاز به نگهداری و تمیزکاری دارند. با تمیز کردن به موقع دستگاه میتوان به چاپ با کیفیت کمک کرده و منجر به افزایش طول عمر دستگاه شد. تمیز کردن دستگاه پرس حرارتی چاپ سابلیمیشن کار سختی نبوده و تنها نیاز به یک پارچه و یک محلول پاک کننده مناسب دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *