فنر

انواع مختلف فنر صحافی

انواع مختلف فنر صحافی

استفاده از فنرهای صحافی یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین روش‌های صحافی محسوب می‌شود. به‌طورکلی فنرهای صحافی عرضه‌شده در بازار به دودسته مارپیچ و دوبل تقسیم‌شده و هرکدام از آنها بنا به ویژگی‌هایشان کاربردهای خاصی دارند.

فنر مارپیج

فنر صحافی مارپیچ، درواقع یک فنر مفتولی است که حالت مارپیچی دارد، این نوع فنرها دارای روکش پلاستیکی هستند و به‌نوعی طراحی شده‌اند که به‌راحتی از بین صفحات اوراق عبور داده شده و امکان باز و بسته شدن آسان صفحات نیز وجود دارد.

اوراقی که با این نوع فنر صحافی می‌شوند با زاویه 360 درجه باز و بسته شده و فضای کمتری را اشغال می‌کنند. فنرهای مارپیچ در انواع رنگ‌ها و سایزها در بازار موجود است و با قطر حلقه‌های فنر با توجه به حجم و تعداد صفحات قابل‌تغییر می‌باشد.

امروزه فنرهای مارپیچی از پلاستیک محکم و فشرده نیز ساخته می‌شوند و نسبت به فنرهای مفتولی از انعطاف بیشتری برخوردار هستند اما فنرهای فلزی مقاومت نسبتا بالاتری دارند.

 

فنر مارپیج

فنرهای دوبل

فنرهای دوبل یکی دیگر از فنرهای استفاده‌شده در صحافی هستند که نسبت به فنرهای مارپیچ انعطاف‌پذیری کمتری دارند. اما این نوع فنرها نسبت به فنرهای مارپیچ از ظاهر شیک‌تر و رسمی‌تری برخوردار بوده و مناسب اوراق و مدارک رسمی‌تر می‌باشند.

شکل فنرهای دوبل مانند حرف C به‌هم‌پیوسته می‌باشد. از طرفی اتصال این نوع فنر به اوراق بسیار ساده بوده و استحکام و مقاومت بالایی نیز دارد.

فنرهای دوبل نیز مانند فنرهای مارپیج در سایزهای مختلفی ارائه می‌شوند که با توجه به حجم صفحات می‌توان آنها را انتخاب نمود.

 

فنرهای دوبل

 

سال‌هاست که صحافان از فرایند سیمی کردن برای صحافی انواع کتب، تقویم‌ها و کاتالوگ‌ها استفاده می‌کنند اما امروزه با استفاده از دستگاه‌های سیمی‌کن اتوماتیک می‌توان اوراق و دفاتر را به‌صورت اتوماتیک سیمی کرد. فروشگاه شالچیان با ارائه انواع دستگاه‌های سیمی کن مانند دستگاه صحافی فنر فلزی مورب 9028، دستگاه صحافی فنرزن فلزی مورب مدل Qtech 9027 و دستگاه صحافی فنر فلزی مورب Qtech 8702 و…. یکی از بزرگترین و فعال‌ترین فروشگاه‌‎های تامین کننده لوازم و دستگاه‌های صحافی می‌باشد. همچنین این فروشگاه با عرضه انواع دستگاه‌های صحافی به چاپخانه‌ها و مراکز صحافی قادر به تامین نیازهای آنها به انواع دستگاه‌ها و لوازم صحافی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *